UA
Виберіть свою мову
Ефективність email-маркетингу за галузями, показники за 2024 рік

Ефективність email-маркетингу за галузями, показники за 2024 рік

У цьому дослідженні ми розглянули ефективність email-маркетингу через аналіз понад 40 мільярдів листів, відправлених користувачами Selzy у період з 2020 по 2024 рік.

Також тут ви можете побачити середні показники за галузями з різних інформаційних джерел, результати досліджень та зміни в індустріях за цей час.

Методологія

У цьому дослідженні було проаналізовано понад 40 мільярдів маркетингових листів, надісланих користувачами Selzy з 2020 по 2024 рік, щоб краще зрозуміти ефективність email-маркетингу. Також було розглянуто середні показники з різних платформ, зосередившись на тих галузях, про які Selzy має достатньо даних для висновків. Щоб простежити тенденції, дослідження охоплює показники ефективності email-маркетингу за період 2020–2024 років.

Для повного відображення показників ефективності email-розсилок у різних галузях використовувались публічні дані за 2024 рік та дані Selzy з 2020 по 2023 рік.

Ми проаналізували галузеві та бізнес-звіти, а також дослідження, надані в таких відомих інформаційних джерелах, як Statista, Litmus, Accenture, Grand View Research та академічні журнали Q1. Поєднання даних та думок експертів допомогло нам розробити корисні поради щодо покращення email-маркетингу в багатьох галузях.

Майте на увазі, що це середні показники. Успіх кампанії може сильно змінюватися залежно від репутації домену, якості бази контактів, контенту листа тощо. Крім того, на публічні дані могли вплинути відмінності в методах збору інформації різними інформаційними джерелами.

Основні висновки

  • Пошта й досі залишається головним вибором для вихідних повідомлень, займаючи 80% ринку. Щороку його популярність зростає (+15% торік), навіть попри невелике зниження показників відкриттів.
  • За останні три роки середній відсоток надісланих листів, які успішно доставлені (Deliverability rate) покращився в усіх галузях: з 94,26% у 2020 році до 96,43% у 2023 році. Лідирують галузі туризму, подорожей та НПО з показниками понад 98%.
  • Середній показник відмов (або відсоток підписників, які не отримали промо-повідомлення, бо поштові сервери не прийняли їх) склав 1,98%, причому найбільше відмов у сферах маркетингу, електронної комерції, медіа та видавничої справи.
  • За останні чотири роки в галузі електронної комерції відбулося найбільше покращення показника доставлюваності, тобто доставлених листів (зростання на 10,28%), та зменшення кількості показника відмов (0,7%).
  • Незважаючи на те, що порівняно з 2020 роком загальний показник Open Rate (коефіцієнт відкриттів) дещо знизилися (-8,6%), детальніший аналіз показує позитивну тенденцію між 2021 і 2023 роками (зростання на 17,8%). Зокрема, в секторі медіа та видавничої справи зафіксовано значне зростання (60,8%) після зниження в 2021 році.
  • У 2023 році Unsubscribe rate (показник відписок) значно знизився в галузях освіти та маркетингу (на 35% та 35,7%, відповідно).
  • Загальний Spam rate (або частка листів, помічених користувачами як «Спам») значно знизився, на 44,4% у 2023 році порівняно з 2020 роком, що зробило використання листів більш ефективним.

Бенчмарки – ваш компас для навігації в email-маркетингу

Щоб отримати перевагу над конкурентами, галузеві та регіональні бенчмарки (еталонні показники) справді корисні для того, аби зрозуміти, наскільки ефективний ваш email-маркетинг у порівнянні з загальною картиною.

Бенчмарки дозволять вам:

  • Визначення зон росту та відстеження прогресу. Порівнюйте свої результати з найкращими практиками у вашій галузі та з унікальними факторами, які змінюються з часом.
  • Встановлення реалістичних цілей та коригування стратегій. Це дозволить вам залишатися попереду в постійно мінливому світі цифрового маркетингу.
  • Прийняття рішень на основі вподобань клієнтів. Враховуйте особливості вашого регіону та галузі, щоб залучити більше людей та збільшити продажі.
  • Адаптація стратегії. Змінюйте свою стратегію залежно від того, як ваші метрики (показники відкриттів, клікабельності тощо) співвідносяться із середніми значеннями та стандартами у вашій галузі.

Пошта все ще залишається потужним інструментом у поєднанні з іншими маркетинговими заходами:

На електронну пошту припадає понад 80% вихідних повідомлень. (Salesforce)

На електронну пошту припадає понад 80% вихідних повідомлень

  • Клієнти відзначають, що лист – це їхній улюблений спосіб взаємодії з брендами. 56% представників Покоління Z використовують електронну пошту для спілкування з брендами, демонструючи рівень залученості, співмірний з іншими поколіннями. (Data Axle)

Електронна пошта вважається найкращим каналом для взаємодії з брендами

Оскільки пошта – це важливий і надійний інструмент, радимо переглянути свою стратегію email-маркетингу і за необхідності вдосконалити її, щоб досягти справжнього успіху.

Доставка чи доставлюваність?

Delivery rate, або коефіцієнт доставки, який показує кількість листів, які надійшли на поштову скриньку одержувача (%) = (Доставлені листи / Загальна кількість надісланих листів) x 100

Deliverability rate, або коефіцієнт доставлюваності, який показує кількість листів, які потрапили у папку «Вхідні» (%) = Delivery rate – Spam rate та Bounce rate

Хоча обидва терміни надають інформацію про те, як ваші листи доставляються отримувачам, між показником доставки (delivery rate) та показником доставлюваності (deliverability rate) існує велика різниця.

  • Показник доставки (Delivery rate) показує, чи був лист успішно надісланий від сервера відправника до поштового сервера отримувача. Він не вказує, чи потрапив лист до вхідних, папки спаму або кудись ще.
  • Показник доставлюваності (Deliverability rate) розглядає весь шлях листа. Він перевіряє, чи прийняв поштовий сервер отримувача лист і куди він зрештою потрапив у поштовій скриньці отримувача.

Високий deliverability rate означає, що ваші листи потрапляють до вхідних скриньок і уникають «Спам»-фільтрів. Саме це впливає на залученість аудиторії. (Selzy)

Чому доставлюваність так важлива?

  • Низька доставлюваність може коштувати вам понад 15 000 доларів на кожен мільйон відправлених листів. (Validity)
  • Потрапляння листу в папку «Вхідні» підвищує ймовірність того, що люди побачать його і будуть взаємодіяти з ним, що призведе до більшого залучення аудиторії.
  • З часом стабільно висока доставлюваність листів створює гарну репутацію відправника, що дуже важливо для успіху маркетингової кампанії.

Виклики та важливі аспекти:

  • Постачальники послуг електронної пошти (Email Service Provider, або ESP), такі як Yahoo та Gmail, постійно вигадують нові способи боротьби зі спамом. Тому під час налаштування листів та створення контенту слід звертати особливу увагу на вимоги до верифікації вашого домену та уникати дій, які можуть спровокувати спам-фільтри.
  • Deliverability та delivery rate можуть змінюватися залежно від ESP, тобто від сервісу, який надає послуги з автоматизації email-маркетингу (наприклад, Selzy, HubSpot тощо) та Internet Service Provider (ISP) – інтернет-провайдера, яким користуються одержувачі.

Показники відмов зростають. Чи є ця тенденція сталою для всіх галузей?

Email bounce rate (показник відмов)  — це відсоток листів, які не були доставлені. Він допомагає зрозуміти, чи є проблеми, які перешкоджають вашим спробам налагодити контакт.

Відмови виникають, коли листи повертаються відправнику через проблеми з доставкою. Існують два основні типи відмов: жорсткі (hard bounce) та м'які (soft bounce).

М’які відмови:

Причина: Тимчасові проблеми, наприклад, переповнені поштові скриньки, проблеми з сервером, неактивні акаунти та одноразові електронні адреси.

Результат: Лист не буде доставлений одразу; лист може бути доставлений пізніше.

Вплив: Це може зашкодити репутації відправника, якщо проблему не виправити або якщо вона виникає часто. Ці проблеми можуть вирішитися самі собою, але їх варто відстежувати для швидкого усунення (наприклад, якщо листи надсилаються занадто часто або файли занадто великі).

Жорсткі відмови:

Причина: Проблеми з недійсними адресами електронної пошти та доменними іменами або збої автентифікації.

Результат: Лист не буде доставлений.

Вплив: Це шкодить репутації відправника та може спричинити ще більше проблем з доставлюваністю листів.

Аналіз показників відмов: Порівняння середніх значень по галузях за 2020–2023 роки

За даними Selzy, показник відмов знизився на 0,4% — з 5,68% у 2020 році до 3,55% у 2023 році.

Галузі електронної комерції та роздрібної торгівлі показали найбільше покращення показника відмов: він зменшився на 0,7% з 2020 по 2023 рік.

У 2023 році кількість відмов найбільше зросла у секторах консалтингу (+144,7%) та ІТ (+82,6%). З іншого боку, було лише дві галузі, які продемонстрували зниження кількості відмов, — «Туризм і подорожі» та «Електронна комерція». Таким чином, від листів про туризм та подорожі відмовлялись на 25,8% рідше порівняно з 2022 роком, а листи, які стосуються електроннї комерції, — на 28,4% порівняно з 2022 роком.

Динаміка показника відмов, 2020–2023 роки

Середній показник відмов за всіма галузями становить 1,98%. 

Аналіз середніх показника відмов (Bounce rate) кожної галузі показує, що маркетинг і туризм мають найвищі показники відмов. Натомість усе, що стосується НПО, освіти та електронної комерції, має найнижчі показники.

Середній рівень відмов за галузями: крос-платформний аналіз

Середній рівень відмов за галузями: крос-платформний аналіз

Співвідношення показників м’яких та жорстких відмов

Маркетинг (97%), електронна комерція (93%) та медіа і видавнича справа (93%) мають найвищий відсоток м’яких відмов.

Причиною цього може бути:

  1. Особливості email-практик у кожній галузі. Різні галузі можуть мати встановлену частоту та стратегії email-комунікації, що може впливати на показники відмов.
  2. Демографічні характеристики цільової аудиторії. Вік, місцезнаходження та рівень технічної обізнаності цільової аудиторії можуть впливати на залученість до email-розсилок та показники відмов.
  3. Якість управління списком отримувачів. Галузі, які частіше перевіряють списки отримувачів листів, мають нижчий загальний показник відмов, причому м'які відмови в такому випадку частіше трапляються через тимчасові проблеми.

Показник м'яких відмов листів за галузями

Загалом, цей аналіз показує,  що м'які відмови трапляються частіше, ніж жорсткі, і це хороша новина. Проте, погана новина полягає в тому, що показники відмов з часом зростають. Туризм та електронна комерція – це ті дві галузі, які є прикладом для наслідування.

За межами середніх показників: Вивчення відкриттів (Open Rate) з порівняннями по галузях та ексклюзивними висновками

Open Rate = (Кількість відкритих листів / Кількість доставлених листів) x 100

Open Rate, або як його ще називають коефіцієнт відкриттів, – це перший індикатор залученості аудиторії до ваших зусиль в email-маркетингу. Він показує, який відсоток доставлених листів був відкритий. Ця метрика відображає, скільки отримувачів зацікавилися вашим повідомленням.

Коефіцієнт відкриттів листів дає дійсно корисну інформацію, але є кілька ключових моментів, про які також варто пам'ятати:

  • Декілька відкриттів листу від одного й того ж підписника або попереднє завантаження зображень через Apple Mail Privacy Protection (MPP) може призвести до того, що коефіцієнт відкриттів буде занадто завищеним.
  • Інформація про коефіцієнт відкриттів листів принесе більше користі, якщо ви будете також брати до уваги інші метрики, такі як Click-Through Rate (коефіцієнт клікабельності) та Conversion Rate (коефіцієнт конверсії). Це дасть вам більше розуміння, як працює ваша кампанія.
  • Поділ аудиторії на основі її вподобань та демографічних даних може значно покращити коефіцієнт відкриттів. Дослідження MailChimp показує, що сегментовані кампанії мають на 14,31% вищі показники відкриттів порівняно із несегментованими. (Mailchimp)
  • Нещодавнє дослідження Mailpro показало, що автоматизовані листи збільшують відсоток відкривань листів до 51,36%. (Mailpro)

Коефіцієнт відкриттів за галузями: показники за 2020–2023 роки

  • Коефіцієнт відкриттів по всіх галузях має тенденцію до зростання, з середнім приростом на 7,6% за період з 2020 по 2023 рік.
  • Галузь консалтингу лідирує з найбільшим середнім зростанням відсотку відкриттів листів на 8,1% протягом останніх чотирьох років. Це було неочікувано, враховуючи проблеми з рівнем показника відмов, про які ми розповідали раніше.
  • Дані свідчать про те, що коефіцієнти відкриттів змогли відновити свої позиції навіть після негативного впливу COVID-19 у 2021 році. Це видно з росту метрик на 36,5% у 2022 та 2023 роках.
  • Найпозитивніші зміни порівняно з 2021 роком відбулися в секторах медіа та видавничої справи (50,6%), електронної комерції (+38,1%) та ІТ (+33,1%).

Динаміка коефіцієнту відкриттів, 2020–2023 роки

Згідно з показниками з різних платформ, загальний середній рівень відсотку відкриттів листів становить 30,7%. Галузь НПО лідирує з рівнем 34,89%, тоді як у галузі маркетингу цей показник найнижчий і становить лише 21,65%.

Середній коефіцієнт відкриттів за галузями, кросплатформний аналіз

Розкриття цінності унікальних відкриттів (Unique Open Rate)

Спираючись на загальний показник відкриттів, унікальний показник відкриттів (Unique Open Rate) є точнішим способом виміряти залученість кожного окремого отримувача. Він усуває дублікати підрахунків, враховуючи взаємодію кожного унікального отримувача з вашим листом лише один раз, незалежно від того, скільки разів вони його відкрили.

Unique open rate (Показники унікальних відкриттів)

Загальний показник відкриттів все ще корисний як міра залученості, але важливо розглядати його разом з унікальним показником відкриттів, щоб отримати точніше уявлення про поведінку кожного підписника. Крім того, багаторазове відкриття не обов'язково є поганим знаком. Вони можуть свідчити про справжній інтерес до вашого контенту.

Вимірювання залученості аудиторії: розшифровка коефіцієнту клікабельності по листам

Click-through rate, або коефіцієнт клікабельності = (Unique clicks, тобто унікальні кліки) / (Delivered emails, тобто кількість доставлених листів)

Email click-through rate (CTR), який ми називаємо коефіцієнтом клікабельності, дає глибше розуміння впливу листа на одержувача, показуючи, який відсоток людей натиснув на посилання у вашому листі. Він демонструє, наскільки цікавою є ваша пропозиція потенційним клієнтам.

Ось кілька корисних інсайтів від нашої команди:

  • Високий CTR означає, що одержувачі вважають вміст листа релевантним і достатньо цікавим, щоб натиснути на посилання та дізнатися більше про пропозицію.
  • Високий CTR також свідчить, що ваш Call to Action (CTA), тобто заклик до дії, чіткий та ефективний.

Дослідження Mailchimp показує, що сегментовані email-кампанії перевищують несегментовані на 100,95% за показником CTR. (Mailchimp) Поділ аудиторії на групи, персоналізація контенту та використання ефективних закликів до дії можуть значно підвищити залученість аудиторії та коефіцієнт клікабельності.

Динаміка CTR за галузями в період 2020–2023 років

  • За останні чотири роки коефіцієнт клікабельності (CTR) знизився на 8,6%, зменшившись з 1,52% у 2020 році до 1,39% у 2023 році.
  • Однак дані за період з 2021 по 2023 роки свідчать також про те, що ці показники зросли на 17,8% за 3 роки.
  • У 2021 році коефіцієнт відкриттів у сфері медіа та видавничої справи зменшився найбільше (-1,7%), проте з 2022 по 2023 рік показники зросли на 60,8%.
  • Галузь освіти виділяється тим, що коефіцієнт відкриттів постійно знижується з 2020 року, загалом за чотири роки зменшившись на 33,8%.
  • У 2023 році галузі медіа та видавничої справи, НПО і роздрібної торгівлі були лідерами за показником клікабельності з рівнями 3,65%, 3,08% і 2,51%, відповідно. Найнижчі показники стосуються галузей маркетингу (0,67%) та освіти (0,92%).

Динаміка показника клікабельності (CTR), 2020–2023 роки

  • Наш кросплатформний бенчмарк показує, що середній показник клікабельності складає 2,14%.
  • Галузь медіа та видавничої справи з середнім показником 4,22% є лідером за CTR серед усіх галузей; за нею слідують неприбуткові організації (НПО), показник яких становить 3,33%.
  • Маркетинг і електронна комерція мають найнижчі середні показники CTR – 1,61% і 1,99%, відповідно.

 Середні показники клікабельності (CTR) за галузями

Середні показники клікабельності (CTR), кросплатформний аналіз за галузями

Розкриваємо статистику показників відписок (unsubscribe rate)

Unsubscribe rate – це відсоток користувачів, які відписалися від розсилок, по відношенню до кількості доставлених листів

Unsubscribe rate (або показник відписок) – це відсоток одержувачів, які вирішили відмовитися від вашої розсилки, по відношенню до загальної кількості доставлених листів. Це може мати як переваги, так і недоліки. Відписка на перший погляд може здатися чимось дуже негативним, але з цих показників можна отримати багато корисної інформації.

  • Втрачати певну частину аудиторії абсолютно нормально. Наприклад, компанії, які пропонують продукти для батьків маленьких дітей, бачать досить часті відписки, оскільки потреби їхньої цільової аудиторії з часом змінюються.
  • Якщо ви помічаєте значний стрибок у кількості відписок або скарг на конкретні листи чи за певні періоди, це означає, що потрібно негайно вжити заходів.

Mailgun назвали три основні причини відписок:

  1. Занадто багато листів – 19,8%
  2. Нецікавий контент – 17,9% 
  3. Нерелевантний контент – 17,3% (Mailgun)

Найчастіші причини відписки

Порівняння показників відписок за галузями за період 2020–2023 років

  • За останні 4 роки загальний середній показник відписок знизився на 26,32%. 
  • Галузями з найнижчими показниками відписок у 2023 році стали маркетинг (0,09%) та сфера медіа та видавничої справи (0,11%).
  • У 2023 році найбільше зниження показників відписок спостерігалося в галузях освіти (-35%) та маркетингу (-35,7%).
  • У секторі консалтингу та IT показники відписок зросли найбільше в 2023 році – на 26,7% та 13,3%.

Динаміка показників відписок за період 2020–2023 років 

Загальний середній показник відписок у 2023 році становив 0,14%.

Топ-3 галузі з найвищим середнім показником відписок:

  • Архітектура – 0,74%
  • Електронна комерція – 0,55%
  • Маркетинг – 0,52%

Топ-3 галузі з найнижчим середнім показником відписок:

  • НПО – 0,21%
  • IT – 0,23%
  • Туризм та подорожі – 0,23%

Середній показник відписок за галузями, кросплатформний аналіз 

Показники спаму (Spam rate): стандарти та порівняння за галузями

Показники спаму охоплюють важливий аспект – кількість листів, які потрапили у папку «Спам». Це відсоток отримувачів, які позначили листи як «Спам». Це може негативно вплинути на ефективність email-маркетингу, знизити залученість аудиторії, рівень довіри до вашого бренду та доставлюваність листів.

  • Більше 70% отримувачів перевіряють папку «Спам», щоб дізнатися, чи не пропустили важливі листи, а близько 33% – дратуються, коли знаходять там листи від брендів.
  • 10% отримувачів втрачають довіру до брендів, чиї листи потрапляють у папку «Спам», що згодом призводить до відписки від розсилок.
  • Близько 20% отримувачів позначають небажані листи як «Спам», що може призвести до негативних наслідків для репутації відправника. (Mailgun)

Реакція на листи, що потрапили у папку «Спам»

Потрапляння листів у папку «Спам»: показники за галузями за період 2020–2023 років

У 2023 році середній показник спаму склав 0,05%, що на 44,4% менше, ніж у 2020 році, коли він був 0,09%.

Суттєве зменшення показника спаму у 2023 році спостерігалося в галузях освіти (зменшення на 33,3%) та НПО (зменшення на 25%), тоді як сфера медіа та видавничої справи зафіксувала їх збільшення на 33,3%.

Сфера медіа та видавничої справи має деякі проблеми з високими показниками спаму з 2021 року; їх рівень зріс вдвічі за останні 3 роки.

Галузі електронної комерції та туризму мають стабільний рівень показників спаму протягом останніх чотирьох років – 0,04% та 0,03%, відповідно. У галузі консалтингупоказник спаму також залишався стабільним – на рівні 0,1%. Однак такий коефіцієнт є шкідливим для галузі, оскільки ідеальний показник спаму має бути нижчим за 0,1%, що є критично важливим для галузі.

Динаміка Spam Rate за період 2020–2023 років

Після аналізів показників спаму від Selzy та GetResponse ми встановили, що середній загальний Spam Rate становить 0,03%.

Найнижчий середній показник спаму за галузями на рівні 0,02% спостерігався у наступних чотирьох секторах:

  • Роздрібна торгівля
  • Подорожі та туризм
  • НПО
  • Маркетинг

Сектори консалтингу (3,04%) та архітектури (2,93%) мають найвищий середній показник спаму серед усіх галузей.

Середні Spam Rate за галузями

Якщо показник спаму значно зростає, поштові провайдери будуть переміщувати повідомлення до карантину (грейлистинг) або блокувати їх. Навіть листи, надіслані реальним клієнтам та підписникам, які раніше дали згоду, можуть потрапити до спаму. У 2024 році Gmail та Yahoo оголосили, що почнуть застосовувати нові правила для боротьби зі спамом. Відправникам великих обсягів листів необхідно послідовно підтримувати показник спаму нижче 0,1% та уникати значних стрибків у 0,3%.

Дієві рекомендації для підвищення ефективності email-маркетингу

Основна мета цього дослідження – зрозуміти, як постійно підвищувати ефективність email-маркетингу.

Ми проаналізували середні показники ефективності email-кампаній за галузями за період з 2020 по 2023 рік. Головний висновок: зміни в цифровому, економічному та геополітичному середовищі впливають на поведінку людей. Через те, що доступ до інформації став легшим, поведінка людей змінюється набагато швидше, ніж раніше, та може бути складно встигати за всіма новинками. Щоб завжди бути в топі, потрібно постійно слідкувати за глобальними тенденціями та нововведеннями в діяльності компаній і урядів та швидко на них реагувати.

У цьому розділі ми розповімо більше про стратегії для покращення email-маркетингу, включаючи автоматизацію процесів та силу креативності.

Збереження репутації: email-автентифікація та методи боротьби зі спамом

Поштові провайдери вимірюють репутацію вашого домену. Чим вища ваша репутація, тим більше довіри поштові сервіси мають до листів, що надходять з вашого домену, і тим частіше вони розміщують їх у вхідних скриньках отримувачів. Система нарахованих балів (пунктів) тримається в секреті з міркувань безпеки.

Поштові провайдери мають аналітичні інструменти, які називають постмайстрами. Вони аналізують доставлюваність листів, скарги на спам від отримувачів, IP-адреси та репутацію доменів. Gmail, Outlook, Yahoo та інші популярні поштові служби мають власні постмайстри. Один з найпопулярніших – Google Postmaster Tools, який аналізує листи на Gmail. (Selzy)

Такі потові провайдери, як Google і Yahoo, цьогоріч посилюють вимоги до відправників листів, аби покращити свій сервіс для користувачів та зменшити ризики шахрайства і спаму. Те, що раніше було рекомендаціями, у 2024 році стало правилами:

  • Email-автентифікація: Використовуйте DKIM та DMARC протоколи для підтвердження вашої ідентичності як відправника.
  • Поле «Від» («From»): Переконайтеся, що пошта у цьому полі вказаний правильно.
  • Відписка в один клік: Додайте у кожен маркетинговий лист просту та доступну кнопку для відписки в один клік.
  • Слідкуйте за спамом: Тримайте рівень скарг на спам нижче 0,3%, щоб уникнути проблем з доставлюваністю листів. (Selzy)

Поради для забезпечення належної автентифікації ваших листів у 2024 році:

  • Використовуйте подвійне підтвердження підписки, щоб зменшити кількість незацікавлених контактів у вашому списку.
  • Сегментуйте вашу цільову аудиторію за рівнем їхньої взаємодії, щоб надсилати їм релевантний контент і підтримувати хорошу репутацію відправника.
  • Регулярно видаляйте неактивних і малоактивних підписників, щоб покращити якість вашої бази email-розсилки та підвищити доставлюваність електронних листів.

Притримуючись всіх наших порад, ви максимально оптимізуєте свою email-кампанію.

Підхід на основі даних (Data-driven approach): аналітика для успішного email-маркетингу

Створити виграшну email-стратегію стає дедалі складніше. У наш час люди мають більше свободи змінювати кар'єру та цілі протягом життя і водночас стикаються з найбільш руйнівними економічними подіями. Зміни соціальних цінностей та економічні виклики змушують людей прагнути гнучкості та здатності адаптуватися до мінливого світу.

Для прогнозування потреб і бажань клієнтів вже недостатньо орієнтуватися лише на їхні демографічні дані, такі як їх вік, стать та місцезнаходження. Оскільки люди очікують все більш персоналізованих пропозицій, потрібно адаптувати свої стратегії відповідно до частих змін. Орієнтація на індивідуальні потреби клієнтів допоможе покращити результати email-маркетингу.

Підхід на основі даних (Data-driven approach) став найважливішою складовою успішних маркетингових стратегій. За прогнозами, ринок програмного забезпечення для цифрового маркетингу матиме середньорічний темп зростання на рівні 17,8% у період з 2020 по 2030 рік (Grand View Research). Корисні інсайти, отримані в результаті аналізу даних, перетворилися з допоміжного елементу на критично важливу складову маркетингу.

Маркетологи все більше інвестують у інструменти та технології для ефективного використання даних:

  • 90% маркетологів користуються платформами для управління відносинами з клієнтами (CRM).
  • 62% маркетологів впровадили штучний інтелект для аналізу та обробки даних у великих масштабах.
  • 89% B2B та B2B2C маркетологів використовують Account-based marketing (ABM), щоб створювати таргетовані кампанії разом із командами продажів і обслуговування клієнтів. (Salesforce)

Це дає брендам можливість краще розуміти індивідуальні вподобання та поведінку клієнтів, надсилати цільові повідомлення в потрібний час і через відповідні канали, а також адаптувати контент і пропозиції для кожного одержувача окремо, що підвищує рівень залученості та конверсії.

Крім того, дослідження Litmus показує великі переваги використання сторонніх аналітичних інструментів. Компанії, які використовують сторонню аналітику:

  • На 15% частіше вимірюють конверсії порівняно з компаніями, які її не використовують.
  • Мають на 47% більшу ймовірність отримання доходу з кожного підписника.
  • На 42% частіше відстежують пожиттєву цінність підписників (LTV).

Наступні дані показують зростання рентабельності інвестицій (ROI) за рахунок вкладень в аналітичні інструменти. А саме:

  • Компанії, які використовують сторонню аналітику, мають середній показник ROI на рівні 45:1, у порівнянні з 36:1 для тих компаній, які цього не роблять.
  • Маркетологи, які використовують ці інструменти, мають на 25% вищий показник ROI.

Незважаючи на всі ці переваги, більшість компаній і досі стикаються з труднощами ефективного використання даних: 

  • Майже половина (47%) не відстежує взаємодію з листами далі, ніж коефіцієнт відкриттів та клікабельність.
  • Менше 20% беруть до уваги рентабельність інвестицій в лист-маркетингу.
  • Лише 12% відстежують пожиттєву цінність підписників (LTV). (Litmus)

Метрики для відстеження ефективності листів

Поради щодо стратегій email-маркетингу на основі даних

  1. Приймайте рішення, на основі даних.
  2. Використовуйте сторонні аналітичні платформи, CRM-системи з розширеними можливостями звітності для автоматизації маркетингу.
  3. Слідкуйте за ключовими показниками: не обмежуйтеся коефіцієнтами відкриттів та клікабельності. Беріть до уваги конверсію, дохід на одного підписника і його пожиттєву цінність, щоб максимізувати якість кампаній і покращити результати.
  4. Навчіть свою команду розуміти та використовувати дані.
  5. Переконайтеся, що маркетинговий та відділ продажів прагнуть до одних і тих самих цілей для покращення клієнтського досвіду. Компанії, в яких усі відділи мають доступ до результатів email-маркетингу, отримують на 28% вищий ROI. (Litmus)

Прийняття рішень з урахуванням даних може кардинально змінити результати вашого email-маркетингу. Намагання вгадати вподобання клієнта – далеко не найкращий варіант; тільки стратегічний підхід допоможе досягти успіху. Дані допомагають персоналізувати пропозиції, підвищують залученість аудиторії та значно покращують результати кампанії.

Автоматизація email-маркетингу стрімко зростає

Розглянемо, як автоматизація маркетингу робить його ще кращим, ґрунтуючись на принципах прийняття рішень на основі даних.

Використання інструментів автоматизації маркетингу стає популярнішим. Очікується, що кількість компаній, які віддають перевагу автоматизації email-маркетингу, зросте більш ніж удвічі з 2023 по 2030 рік. З кожним роком все більше компаній усвідомлюють, наскільки хорошим робочим інструментом є автоматизація.

Близько 60% світових маркетингових лідерів планують витрачати більше коштів на автоматизацію email-маркетингу. (Statista) Майже всі маркетологи (98%) стверджують, що автоматизація маркетингу є необхідною умовою для досягнення успіху. (Adobe)

Автоматизація email-маркетингу має багато переваг, серед яких:

  1. Покращення взаємодії з клієнтами.
  2. Підвищення ефективності роботи персоналу.
  3. Отримання більш якісних даних та прийняття кращих рішень.
  4. Збільшення генерації лідів та утримання клієнтів.
  5. Більш раціональне використання бюджету. (Mailmodo, Ascend2)

Автоматизація email-розсилок залежить від отриманих даних. Наприклад, у 2023 році 41% усіх інтернет замовлень були отримані завдяки лише 2% автоматизованих листів. (Omnisend)

Автоматизовані листи працюють набагато краще, ніж звичайні розсилки:

Автоматизовані листи Звичайні листи
Коефіцієнт відкриттів 42.1% 25.2%
Коефіцієнт кліків 5.4% 1.5%
Коефіцієнт конверсії 1.9% 0.5%

Джерело: Omnisend

Ефективність автоматизації email-маркетингу

Автоматизація призначена не лише для email-маркетингу. Вона працює в багатьох інших галузях:

  • Сфера охорони здоров'я: надсилання нагадувань про зустрічі та інформації про ліки.
  • Сфера фінансів: персоналізовані інвестиційні звіти та попередження про шахрайство.
  • Сфера освіти: індивідуальні навчальні програми та звіти про прогрес учня.
  • Сфера туризму та подорожей: листи про скасовані бронювання, підтвердження рейсів та персоналізовані рекомендації на основі попередніх поїздок.
  • НПО: тригерні листи для збільшення пожертв та персоналізовані звіти про ефективність донатів.

Наприклад, компанія Lands' End використала дані про активність клієнтів, історію покупок та інтереси до певних товарів, щоб створити 15+ персоналізованих тригерних листів. Це допомогло отримати на 158% вищий коефіцієнт конверсії з кліка по листу в покупку. Компанія Lands' End поєднала отримані дані з результатами тестуванням, щоб визначити найкращу частоту надсилання пропозицій. (Data Axle)

Автоматизація може допомогти спростити процеси, заощадити ваші гроші та підвищити лояльність клієнтів.

Розширення охоплення аудиторії: стратегічне залучення нових підписників за допомогою email-розсилки

Залучення нових підписників допомагає поповнити базу email-розсилки та охопити ширшу аудиторію. Багато хто думає, що не можна використовувати тригерні розсилки для залучення нових підписників, але це абсолютно законно. Особливо якщо ви співпрацюєте з надійними партнерами, які гарантують, що люди підпишуться на розсилку.

  • Цікаво те, що близько 23% маркетологів не знали, що можна зв'язуватися з людьми, які не є у їхній базі, за допомогою email-розсилки. (Data Axle)

Причини невикористання email-розсилки

  • 77% маркетологів погоджуються з тим фактом, що email-розсилки підвищують рентабельність інвестицій.
  • 70% маркетологів зосереджені на залученні нових клієнтів, що показує, наскільки великий потенціал має email-маркетинг. (Data Axle)

Поєднання email-розсилки з іншими маркетинговими каналами може покращити результати ваших кампаній. Наприклад, використання соціальних мереж може підвищити рівень залученості аудиторії на 20%. (Data Axle)

Додавання інструментів для аналізу даних до тригерних email-розсилок може зробити ваш маркетинг ще ефективнішим. Наприклад, компанія Haven Life провела маркетингову кампанію з орієнтацією на аудиторію, схожу на їхніх існуючих клієнтів. Завдяки цьому вони отримали на 12% більше замовлень і витратили на 23% менше на кожного ліда, ніж інші платформи. (Data Axle)

Мисліть нестандартно: Креативність для створення цікавих email-кампаній

Привернути увагу людей дійсно складно. Недостатньо просто вміти розмовляти їхньою мовою, потрібно бути креативними.

  1. Клієнти очікують побачити щось нове і цікаве. Незалежно від вашої галузі, старайтеся проявити креативність, щоб вирізнятися на фоні конкурентів.
  2. Так, виділитися на фоні інших теж важливо, але справжня креативність полягає в умінні знайти баланс між тим, щоб привернути увагу аудиторії, і тим, щоб не викликати у людей дискомфорту.
  3. Клієнти вже звикли до одноманітності, тож це чудовий шанс вигадати щось незвичне і привернути до себе увагу. Але компанії, які зосереджуються на результатах і бюджетах, воліють радше не йти на творчі ризики. Це може призвести до кампаній нижчої якості, які будуть базуватися лише на даних, позбавлені будь-якого творчого підходу та креативності. (Accenture)
  4. Багато брендів пожертвували високою якістю email-кампаній заради швидкості, зосередившись на числових результатах, а не на творчому підході. Але радимо приділити більше уваги до деталей; це призведе до довгострокового успіху.

Приклади з реального життя:

Пост про гру Far Cry 6: У блозі Selzy розповіли про цей незвичайний лист, який став вірусним на Reddit, отримавши 4.5 тисячі голосів. Це приклад того, наскільки важливий креативний підхід. (Selzy)

Такі бренди, як Jacquemus та Maybelline, завжди додають цікаві елементи у свої кампанії, щоб здивувати та залучити нову аудиторію. Вони створюють контент, який викликає обговорення в цілому світі.

Бренд систем охорони та безпеки Ring використав новини про «підтвердження існування інопланетян», організувавши конкурс на найкраще відео з ними. Була лише одна умова – зафіксувати появу інопланетян на їхні камери. Це чудовий приклад інтеграції нестандартних ідей, які можуть призвести до залучення нової аудиторії та підвищення популярності бренду. (We are social)

Креативність має бути ненав’язливою, веселою або просто несподіваною. Роблячи зважені ризики та експериментуючи з творчими підходами, ви можете зробити свій email-маркетинг ще більш успішним.

Запорука успіху email-маркетингу

У цьому звіті ми порівняли показники ефективності email-маркетингу. Проаналізувавши різні галузі за останні чотири роки (2020–2023), ми з'ясували дещо важливе: розуміння того, як поводяться користувачі, дуже важливе для успіху кампанії.

Галузеві та регіональні показники – це хороша відправна точка. Наступний важливий крок – відстеження тенденцій та розуміння процесів. Потрібно завжди звертати увагу на те, як змінюється поведінка користувачів через економіку та світові події. Погоджуємося, що за цими змінами досить важко слідкувати.

Щоб завжди бути в курсі, використовуйте аналітичні та статистичні дані – ваш найцінніший інструмент. Таким чином ваша компанія зможе з'ясувати, чого дійсно хочуть клієнти, і адаптуватися до їхніх змінних вподобань. Ви також зможете отримувати дані в реальному часі та відстежувати масштабні тренди, які можуть впливати на поведінку ваших клієнтів.

Використовуючи аналітичні дані, ви зможете створити динамічну систему email-маркетингу, яка буде ефективно взаємодіяти з вашою аудиторією та забезпечить стабільні результати.

Дата публікації 7 Jul 2024
Ольга Савело
Текст — Ольга Савело
Досвідчений дослідник з більш ніж 6-річним досвідом роботи

Від нейроекономіки до користувацького досвіду та маркетингових досліджень – все це вже було зроблено. Протягом минулого року я прийняла спосіб життя цифрового кочівника, проводячи дослідження, подорожуючи новими містами та занурюючись у різноманітні культури. У вільний час я танцюю, проводжу час з друзями та відкриваю для себе нові місця.